Q-Switch Nd-Yag Lazer İle Leke Tedavisi

Q-Switch Nd Yag Lazer, leke tedavisinde güvenle kullanılan bir sistemdir. Diğer leke tedavileri ile birlikte kombine edilir.

Q-Switch Nd Yag Lazer Nasıl Etki Eder?

Q-Switch, nanosaniyede yani çok kısa sürelerde atış yapar. Bu atış, melanosit adı verilen renk hücrelerinde küçülmeye katkı sağlar. Melonositler, renk maddesi olan melananini üreten hücrelerdir. Lekenin oluşma nedeni melanosit denen bu hücrelerin çok çalışmasıdır. Q-Switch Nd Yag Lazer, siyah olduğu için melanin tarafından emilir, melanin ve melaninin içinde olduğu melanosit ısınır. Bu ısınma ile melaninin parçalanması, melonositin çok çalışmasının azaltılması hedeflenir.

Q-Switch Nd Yag Lazer Sonrası Neler Yapılmalı?

Q-Switch Nd Yag Lazerle leke tedavisi, kolay ve konforlu bir işlemdir. Acı yok denecek kadar azdır. Sonrasında biraz kırmızılık olur 10-15 dakika içinde kendiliğinden geçer. Sonrasında güneşten korumak dışında özellikle yapmanız gereken bir şey yoktur. Fakat mutlaka güneşten koruyucu kullanmanız gereklidir. Tüm leke tedavilerinde güneşten korumazsanız lekeleriniz yeniden koyulaşabilir.

Cilt Lekelerinin Geçirmek İçin Yapılabilecek En İyi Tedavi

Cilt lekelerini geçirmek için yapılacak en iyi tedavi, kombine tedavilerdir. Thulium lazer, mezoterapi  ve ilaç tedavisi  lekelerin rengini açar. Q switch lazer yeniden renk maddesinin oluşmasını azaltır. Altın iğne, gençlik aşısı cildin kalitesini artırır, güneşe karşı dayanıklılığı artırır. En önemlisi de mutlaka devamlı güneş koruyucu kullanmanız gerekir.