Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı cildin ihtiyacı olan hyalüronik asit, peptit, aminoasit, vitamin gibi iyileştirici maddelerin cildin altına enjekte edilmesidir. Cildi gençleştirmenin yanında sivilce izi tedavisi, çatlak tedavisi, kırışıklık tedavisi gibi cildi yenilemek istediğimiz tüm alanlarda kullanılır.

Gençlik Aşısı Ne Yapar?

Yaşla birlikte cildimizdeki kollajen azalır. Ayrıca sigara, güneş gibi dış etkenler de cildimizde renk değişikliği, kuruluk, ince kırışıklık gibi istenmeyen etkiler oluşturur ve kolajen yıkımını arttırır. Tüm bu etkileri azaltmak için gençlik aşısı kullanılır. Gençlik aşısının içindeki hyalüronik asit, peptit ve aminoasitler, cildin su tutma kapasitesini artırır dolayısıyla cildi nemlendirir, kolajen üretimini artırır. Gençlik aşısı sayesinde cildiniz daha canlı, parlak ve nemli olur. Gençlik aşısı yaşlanma etkilerini azaltmak ile kalmaz aynı zamanda ileriye yönelik yaşlanma hızını yavaşlatır.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Hyalüronik asit, özel iğnelerle cildin altına enjekte edilir. İşlemden önce bölge anestezik kremle uyuşturulur ve çok ince iğnelerle uygulanır oldukça konforlu bir işlemdir. İşlem 15-20 dakika sürer. İşlemden sonra hemen günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Çok nadir olarak enjeksiyon nedeniyle morluklar oluşabilir fakat bu morluklar herhangi bir tedaviye ihtiyaç göstermeden, birkaç gün içine kendiliğinden geçer.

Gençlik aşısı uygulandıktan sonra bol bol su içmeniz önerilir. Böylece hyalüronik asit daha çok su tutar, cildiniz daha iyi nemlenir.

Kaç Seans Yapılır?

Gençlik aşısının ilk seansıyla birlikte iyilik halini görmeye başlarsınız. Etkisi her seansta katlanarak artar bu nedenle en az 3 seans önerilmektedir. Sigara içmek cildin kendini yenileme kapasitesini çok azalttığı için sigara içenlerde seans sayısını artırmak gerekebilir. Sigara içiyorsanız, 5-6 seans uygulama gerektirebilir. Seanslar 2-3 hafta aralıklarla yapılır.

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanır?

Hyalüronik asit zaten vücudumuzda olan bir maddedir. Bu nedenle herhangi bir yan etki beklenmez, herkese uygulanabilir. İşlem öncesi dermatoloji uzmanı doktor tarafından cildiniz muayene edilir. Eğer gençlik aşısı yapılmasına bir engel varsa (enfeksiyon, uçuk gibi) şikayetlerinizin tedavisi yapılıp, sonra gençlik aşısının yapılması daha doğru olur.

Gençlik aşısında yaş sınırı yoktur, ihtiyacı olan her yaşta yapılabilir.

Gençlik aşısı, yüz başta olmak üzere boyun, dekolte ve el üzerine uygulanabilir.

Gençlik Aşısında Hangi Ürünler Kullanılır?

H100, RRS Hyalift, Aquashine, Restylane 1, Bio-Expander,  Volite, Profhilo, Jalupro, IAL sistem gibi pek çok marka vardır. Bunların hyalüronik asit oranları ve  içinde bulunan diğer peptit ve vitaminler farklıdır. Cildinizin ihtiyacına göre  uygun olan ürünü doktorunuz  belirleyecektir.

Gençlik Aşısının Avantajları

  • Uygulaması kolay, yan etki yapma ihtimali azdır. Hızlı ve etkili sonuç verir.
  • Ciltteki kendi kolajenimizi artırdığı için sonuçlar çok doğaldır,  mimikleri etkilemez, farklı bir ifade oluşturmaz.
  • Gençlik aşısı tüm lazer tedavileri ile kombine edilebilir. Böylece diğer tedavilerin başarısını artırır.

Gençlik Aşısının Yararları

  • Cildi nemlendirir, kalitesini artırır,
  • İnce kırışıklıkları azaltır,
  • Cilt tonunu dengeler,
  • Dış etkenlere bağlı (sigara, güneş gibi) ciltte oluşmuş yıpranma etkilerini azaltır,
  • Ciltteki kollajeni uyarır, yaşlanma etkilerini azaltır ve yaşlanmayı yavaşlatır.

Gençlik Aşısı Fiyatları Neye Göre Hesaplanır?

Gençlik aşısı fiyatları; kullanılan malzemenin markasına, uygulama yapılan alana ve kullanılan miktara göre değişiklik gösterir.