Dövme Sildirme
Devamı

Dövme silme gelişen teknoloji sayesinde mümkün olabiliyor. Ani bir karar ile yaptırılan dövmeler sildirilmek istendiğinde farklı metotlar kullanılabilir. Dövmenin kaldırılması zor ve acı verici bir süreçtir. Tıbbi yöntemler ve ev ilaçları kullanarak dövme silme işlemi yapılabilir. Farklı etkenlerden dolayı sildirme işlemleri talep edilebilir. Bunlar arasında şu nedenler bulunur:

* Alerjik reaksiyonlar

* Dövme yaptırma nedenlerinin geçerliliğini kaybetmesi

* İşe girişlerde dövmenin negatif bir etkisinin olması

* Farklı bir dövme yapılmak istenmesi

Dövme kalıcı bir işlem olmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı dövme kaldırma işlemi yapılabilir. Farklı yöntemler uygulanabilir. Bazı durumlarda bu işlemler günlerce sürebilir. Bu yöntemlerin hepsinde cilt üzerine kalıcı iz kalabilir. En iyi yöntemlerden biri lazerle sildirme işlemidir.

Lazerle Dövme Sildirme

Dövme silme uygulamalarında lazer bilinen en iyi yöntemdir. Bu yöntemde Q- switch lazer kullanılır. Bu cihazlarla dövme uygulamalarındaki boyalar parçalanır. Boyalar parçalandıktan sonra vücutta yer alan makrofaj savunma hücreleri ile uzaklaştırılır. Bu da dövmenin yavaş yavaş silinmesini sağlayacaktır. Bu alanda lazerle dövme sildirme işlemleri seanslar halinde yapılır. Her seansta boya renginden bir miktar açılma olacaktır. Boya derinliğine göre seans sayıları değişir. Özellikle profesyonel dövmeler, üste üste yapılan ve açık renkli olan dövmeler çok derine işler. Bu şekilde olan dövmelerde daha çok işlem gerektirir. Boyun gibi vücut bölümlerindeki dövme silme uygulamaları dikkatli olunması gereken uygulamalardır.

Lazer ile Dövme Silme Nasıl Yapılır?

Dövme silme taleplerinizde cilde zarar vermeden dövme boyasının parçalanarak çıkarılmasını lazer işlemi sağlar. Q- switch lazer cihazları ile nanosaniye de atışlar yapılır. Bu atışlar cilde zarar vermez. Deri içindeki boya partiküllerini hedef alan bu atışlar ile dövme üzerindeki boya yavaş yavaş açılmaya başlar. Boya partikülleri ısıya dönüşür ve bu şekilde parçalanmış olur. Uygulanan lazer ile dövme silme işlemi uygun dozda verildiği için cilde zarar vermiyor. Herhangi bir yanıt ve skar ortaya çıkmaz. Özellikle renkli dövmelerde kullanılan boyanın rengine göre farklı dalga boylarında lazerler kullanılır. Koyu mavi ve siyah en kolay çıkan renkler olurken ten rengi, sarı ve beyaz gibi açık renkli dövmeler uzun seanslarda dövme silme işlemi ile yapılabilir.

Dövme Sildirme Süreleri

Dövme silme işleminin ne kadar sürede tamamlanacağı bazı etkenlere bağlıdır. Bunlardan ilki dövmenin yapılış şeklidir. Boyanın derinliğine göre seans sayıları hakkında bilgi verilebilir. Dövmeler amatör şekilde yapılmış ise kullanılan boyalar daha çok yüzeysel oluyor. Bunlar bir iki seansta tam olarak çıkarılabiliyor. Profesyonel dövmeler daha derin olduğu için boya cildin alt tabakasına ulaşmıştır. Bu nedenle profesyonel dövme işlemi daha uzun sürer. Farklı renk dövmeler içinde seans sayıları uzar. Boyun gibi hassas vücut bölgeleri de uzun sürede silinecektir. Bunların dışında dövme yapılan alan üzerinde uzun zaman geçmiş ise boyayı bu alanlardan çıkarmak da uzun sürebilir. Kişiden kişiye değişse de dövme silme seans sayısı profesyonel dövmeler için 8- 10 seans gerekirken amatör dövmelerde 1- 2 seans yeterli olacaktır.

Lazer ile Dövme Silme Kimlere Uygulanır?

Dövme silme işlemlerinde anesteziye gerek yoktur. Sadece hassas kişilere lokal anestezi uygulanır. Uygulama yapılan alanda kızarıklıklar ve şişmeler meydana gelebilir. Bir hafta içinde bu olumsuzluklar geçer. Güvenle uygulanan lazer ile dövme silme işlemleri için bazı bireylere özellikle tavsiye edilmez. Silme işlemlerinin yapılamayacağı durumlar şu şekilde sıralanabilir:

* 18 yaş altındakiler

* Hamileler ve Hepatit- B hastaları

* Deri ve cilt hastalığı bulunan kişiler

* Açık ve skar yaraları bulunanlar

* Mantar ve egzama hastalığı olanlar

* Kulak, burun içine, göz ve kirpik çevresine, et beni üzerinde de dövme kaldırma uygulaması yapılmaz.

Lazerle Kalıcı Makyaj ve Kaş Silme

Dövme silme uygulamaları kalıcı makyaj silmek içinde kullanılır. Boya cilt altına verilir. Kaş, kirpik ve dudaklar bu şekilde renklendirilebilir. Bir nevi kalıcı makyaj ve dövme işlemi aynıdır. Aynı şekilde boya iğnelerle cilt altına itilmektedir. Kalıcı boyanın derinliğine bağlı olarak çok derinlere inmiş ise boya ömür boyu bile kalabilir. Bu işlemi silmek için ise lazerle kalıcı makyaj silme uygulamaları yapılır. Boya bu uygulamalarda her seansta bir miktar azaltılır. Bu şekilde kalıcı makyajda boyanın derinliğine göre farklı sürelerde silinecektir.

Lazerle Dövme Silme İşlemi Sonrasında İz Kalır mı?

Dövme silme işlemlerinde az da olsa iz kalabiliyor. Çok hafif bir renk tonunda hafif bir kabarıklık olarak silinen alanda izler kalabiliyor. Bu görünüm zaman içerisinde azalıyor. İz kalmaya eğilimli bazı vücut bölümleri bulunur. Bunlar arasında ayak bileği, üst kol ve göğüs kısmı yer alıyor. Dövme yaptırmada olduğu gibi dövme silme işlemi biraz ağrılı olabilir. Ancak dövme yaptırmanın acısından daha az bir acı hissedilir. Her işlemde yüzde 20 oranında açılma olur. Çok fosforlu ve renkli dövmelerin silme işlemi daha uzun seanslarda tamamlanır. Çok hafif olsa da iz kalabilir. Dövme içerisindeki bir desen ya da yazı tek tekte silinebilir.

Lazerle Dövme Silme Fiyatları

Dövme silme seanslarına göre ödenecek toplam fiyat belirlenir. Silme işleminin fiyatı dövmenin büyüklüğüne, silme işleminin yapılacağı bölgeye ve işlemin yapılacağı kliniğe göre değişebilir. Bu işlemi yaptırırken ucuz dövme silme fiyatı olanlarının yerine kliniğin hijyenik olanlara dikkat edilmelidir. İşlem yapacak kişinin uzman olması da çok önemlidir. Yapılacak işlemdeki seans sayısı da dövme kaldırma fiyatları üzerinde etkili olacaktır. Bu nedenle profesyonel dövmelerin silinmesi daha uzun zaman alabilir ve daha fazla maliyet oluşturabilir. Dövme çıkarma işlemlerinde uzman ve profesyonel kliniklerden destek alınması sürecin başarılı ve sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını sağlar.

yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail