Altın iğne, diğer adı ile iğneli radyofrekans tedavisi hem aktif aknelerde hem de akne izlerinde güvenle kullanılan bir tedavi yöntemidir. Özellikle diğer akne tedavileri ile birlikte yani kombine kullanmak sonuçların daha iyi olmasını sağlar bu nedenle akne ve akne izi tedavisinde mutlaka kullanılması gereken bir tedavidir.

ALTIN İĞNE NEDİR? NASIL YAPILIR?

Altın iğne, ince küçük iğneler ile cilt altına radyofrekans enerjisi verilir. Bu şekilde cilt altında ısı oluşur, oluşan ısı kolajeni artırır, cildin kendini yenilenmesini sağlar.

Altın iğne tedavisinde ince iğneler battığı için, önce yapılacak alan uyuşturucu krem ile uyuşturulur. Bu şekilde işlem daha kolay uygulanır. Sonra altın iğne cihazının başlığı cilde temas ettirilir, atış yapıldığında cildin içine giren iğne uçlarından cildin altına radyofrekans enerjisi verilir. Radyofrekans enerjisi cildi yeniler.  Bu şeklide enerji cildin içine verildiği için daha etkilidir.

ALTIN İĞNE SİVİLCE TEDAVİSİ KİMLERE YAPILIR?

Altın iğne tedavisi aktif sivilcesi olanlar ve sivilcesi olmayıp yalnızca sivilce izlerinde şikâyetçi kişilere yapılır yani hem sivilcelerde hem de izlerde etkilidir.  Yaş sınırı yoktur, cilde zarar veren bir işlem olmadığı için küçük yaşlarda da yapılabilir.

Altın iğne tedavisi tek başına kullanılabildiği gibi, antibiyotik kullanımı gibi diğer sivilce tedavileri ile birlikte kullanılabilir. Bu şekilde diğer tedavilerin etkisini artırır. Sonuçların daha iyi olmasını sağlar.

ALTIN İĞNE TEDAVİSİNİN SONUÇLARI

Altın iğne tedavisi, genel olarak cilt kalitesini artırır, bu nedenle sivilce ve sivilce izlerini azaltmak yanında; cildi sıkılaştırır, gözeneleri azaltır. Aynı zamanda, antiagain özelliği sayesinde, ince kırışıklıklar ve lekeler için kullanılır.

Altın iğne, ameliyat, kesi izi, jilet ve faça izlerinin ve çatlakların azaltılmasında da kullanılır.

Altın iğne tedavisi ile öncesi sonrası göreceğiniz sonuç, ciltteki kolajenin artması, ton farkının eşitlenmesi kısacası daha iyi bir cilt kalitesidir.

ALTIN İĞNE TEDAVİSİ KİMLERE YAPILMAZ?

Özellikle dikkat edilmesi gereken konu altın iğne kalp pili olan kişilere yapılmaz.  İşlem yapılacak alanda uçuk veya başka bir enfeksiyon varsa altın iğne tedavisi yapılmaz çünkü enfeksiyonu artırabilir. Bunun yanında genel kural olarak diğer kozmetik işlemler gibi hamile kadınlara, kanser ve epilepsi hastalarına altın iğne uygulanmaz.

ALTIN İĞNE TEDAVİSİNDE NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Altın iğne tedavisinden cildinizde önce kızarıklık oluşur, sonra minik kabuklar oluşur, yaklaşık iki hafta içinde kendiliğinden kabuklar dökülür ve iyileşir. Bu süre içinde cildinizi tahriş etmemeniz özellikle güneşten korunmanız gerekmektedir. İşlem sonrası doktorumuz size uygun kremler verecektir, bu şekilde sonuçların daha iyi olması sağlanır.

ALTIN İĞNE KAÇ SEANS UYGULANIR?

Altın iğne tedavisi öncesinde mutlaka dermatolog doktorumuz tarafından cildiniz muayene edilir. Muayene sonucunda kaç seasn işlem yapılması gerektiği, kullanmanız gereken diğer tedaviler ve kremler konusunda size bilgi verilir.  Altın iğne tedavisini başka tedavilere birlikte kullanmak sonuçların daha iyi olmasını sağlar. Bu nedenle size uygun tedavi şekli ve seans sayısı mutlaka bir uzman doktor tarafından belirlenmelidir. Altın iğne fiyatları, ihtiyacınız olan seans sayısına göre değişeceği için, kliniğimize gelirseniz sizin ihtiyacınız olan tedavi konusunda daha ayrıntılı bilgi verebiliriz