Altın iğne yani iğneli radyofrekans cihazı şu şekilde çalışır; cihazın başlığında çok sayıda ince iğne vardır. Atış yapıldığında bu iğneler cildin içine girer ve radyofrekans enerjisi verilir. Radyofrekans cilt altını ısıtıp kolajen sentezini uyarır.  Kolajenin artınca cildimiz daha genç olur, ince kırışıklıklar azalır, ton farkı azalır, cildin kalitesi artar.

Altın iğne tedavisi hem lekelerin azalmasını sağlar hem de cildin kalitesini artırdığı için yeni leke oluşmasını azaltır. Bu nedenle, güneş lekelerinde, yaşlılık lekelerinde altın iğne tedavisi güvenle kullanılmaktadır. Hastalarımız, lekelerin açılması yanı sıra ince kırışıklıkların azalmasından, gözeneklerin sıkılaşmasından ayrıca memnun olurlar.

Altın iğne tedavisi sonrası kullanılan leke acıcı kremler daha etkili olur. Çünkü altın iğne tedavisi kremlerin cildin daha derinlerine kadar etki etmesini sağlar. Özellikle derin yerleşimli inatçı lekelerde bu özellik çok işe yarar.

Altın iğne tedavisinin diğer bir avantajı sivilce lekelerinde çok etkili olmasıdır. Altın iğne tedavisi hem aktif sivilcelerde hem de sivilceden sonra kalan leke ve izlerde çok etkilidir. Postinflamatuar dediğimiz sivilce sonrası kalan lekeleriniz varsa bu tedaviyi denemenizi öneririz.

En etkili leke tedavisi kombine tedavilerdir. Bir tek cihaz veya ilaç değil farklı tedavileri birlikte kullanmak daha iyi sonuç verir. Leke tedavisinde en iyi sonucu almak için hem thulium lazer ve tıbbı ilaçlar ile lekeleri açmak hem de altın iğne ile cildin kalitesini artmasını sağlayıp lekelerin geri dönüşüne engel olmak gerekir.